لیست دلخواه (0)

سرآستین

«سرآستین» همان‌طور که دوست دارد از شما بشنود، خواندنی‌های بسیار هم برای شما دارد؛ از دیروز و امروز دنیای مد گرفته تا پیشنهادهای فصل و معیارهای ساخت و دوخت خوب... گفتگو با طراحان و فعالان ایرانی و چهره‌های سرشناس علاقه‌مند به دنیای مُد، در کنار گزارش‌ها و تحلیل‌های به‌روز این صنعت، تنها بخشی از ایده‌های آستین در «سرآستین» است. با ما همراه شوید تا آستانه‌ای نوین برای مد ایرانی بسازیم...

کاربرد بُته جقه در ایران (بخش دوم)

کاربرد بته جقه در ایران

 

اصولاً نقش بته جقه در قدیم و زمان حال کاربرد بسیاری داشته و دارد، از جمله کاربرد آن در منسوجات و بافته ها، قالی ها، نقوش ظروف و غیره می باشد که در اینجا به برخی از آنها به اختصار اشاره ای می شود.

ادامه مطلب

بُته جقه چیست؟ (بخش اول)

...بته جقه معانی گوناگونی را دربر دارد، مانند تاج-افسر، هرچیز کلاه مانند که به کلاه نصب کنند

ادامه مطلب

تاریخچه کوتاه اسنیکرز

اولین کفش های ورزشی هزاران سال پیش بوجود آمدند تا هنگام شکار روی زمین های سخت یا هنگام نبرد از پاها محافظت کنند. در بین النهرین بین ۱۶۰۰ تا ۱۲۰۰ سال پیش از میلاد، مردمان کوه نشین در مرز ایران، کفش های نرم کتانی می پوشیدند. این کفش ها با ابزار ابتدایی مثل سوزن استخوانی و چاقوی سنگی، و مواد بومی اولیه مانند برگ، پوست درخت، پوست حیوانات و نخ ساخته می شدند. با این مواد و مراحل ساخت، کفش های اولیه فقط صندل یا پاپوش هایی از چرم نرم بود.

ادامه مطلب

پیشینه پارچه بافی در ایران باستان

بافتن و دوختن تن پوش از جمله نیازهای نخستین بشر بوده است. ولی اینکه در چه زمانی تن پوش گیاهی و سود جستن از پوست نباتات و حیوانات برای پوشش بدن، بصورت تن پوش پارچه ای درآمده و بشر پیروز به فرا گرفتن فن بافندگی شده است به درستی روشن نیست. در فلات ایران همراه با دیرین ترین نشانه های زندگی بشر، نشانه ها و ابزارهایی از فن بافندگی بدست آمده که می رساند از چندین هزار سال پیش، تیره های ایران باستان با فن ریسندگی و بافندگی آشنایی داشته اند.

ادامه مطلب
نمایش 1 تا 4 از 54 (14 صفحه)

عضویت در خبرنامه آستین

* ایمیل اشتراک