لیست دلخواه (0)

سرآستین

«سرآستین» همان‌طور که دوست دارد از شما بشنود، خواندنی‌های بسیار هم برای شما دارد؛ از دیروز و امروز دنیای مد گرفته تا پیشنهادهای فصل و معیارهای ساخت و دوخت خوب... گفتگو با طراحان و فعالان ایرانی و چهره‌های سرشناس علاقه‌مند به دنیای مُد، در کنار گزارش‌ها و تحلیل‌های به‌روز این صنعت، تنها بخشی از ایده‌های آستین در «سرآستین» است. با ما همراه شوید تا آستانه‌ای نوین برای مد ایرانی بسازیم...

آشنایی با ویکتور و رُلف؛ طراحان لباس مفهوم گرا

" طراحی مُد یک کنش خودآگاهانه است جهت بیان مفهوم. از همان آغاز کار، طراحی لباس برای ما  بیشتر از یک صنعت و افسون بود. طراحی لباس راهی صاف و ساده است برای فرار از واقعیت های روزمره زندگی."

ویکتور و رُلف

ادامه مطلب

پیشینه ی لباس مفهومی - بخش دوم

در مطلب گذشته در رابطه با نخستین جرقه های طراحی لباس در حوزه ی هنرهای مفهومی و بنیان گذاران فوتوریسم خواندیم. حال در این مطلب به ادامه بررسی لباس های مفهومی می پردازیم.

ادامه مطلب

پیشینه ی لباس مفهومی - بخش یکم

                                                                                                                   

" ما می خواهیم لباس های فوتوریستی راحت و کاربردی باشند.

پویا

پرخاشگرانه

تکان دهنده

فعال

خشن

پروازگر

پرهیجان

شاد

نورانی

فروزنده

روشن شده با لامپ های الکترونیکی"

بیانیه ی فوتوریستی برای لباس مردانه

جیاکومو بالا

ادامه مطلب

مُد ریسایکل چیست؟

مًد ریسایکل به صورت تحت‌الفظی مد بازیافت ترجمه می‌شود اما این مُد با نام مُد پایدار یا مُد سبز در زبان فارسی جا افتاده است. در دورانی که غول‌های بزرگ صنعت فست فشن مانند اچ اند ام (H & M) و حتی برندهای لوکسی مانند بربری (Burberry) متهم به سوزاندن چندین تن لباس قابل پوشیدن در سال می‌شوند، اهمیت مُد سبز بیش از پیش خود را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب
نمایش 1 تا 4 از 84 (21 صفحه)

عضویت در خبرنامه آستین

* ایمیل اشتراک