a short break pack

  €6.94

  Products specifications

  Product Type: comestible weight: 400 ml Packing type: glass Product taste: sweet, salty, bitter, other This product does not contain preservatives

  SKU: SAVA-022
  Add to cart

   بسته ی پیشی
  زمان قاجار است، از میان کشاکش‌های تلخ ایران و عثمانی، مهاجری شیرین خود را به ایران می‌رساند و در تهران ساکن می شود. ذره ذره خود را آن طور در میان شیرینی‌های محلی ایران جا می‌کند که انگار از همان اول بوم‌زاد اینجا بوده است. طعم آن، از نسل آبا و اجداد اولیه‌اش در ترکیه متمایز می‌شود و مطابق سلیقه و ذایقه‌ی ما به طعمی ایرانی‌پسند تغییر می‌کند.

  پیشی، شیرینی عید آن روزهای تهران‌نشینان بوده است و مادربزرگ‌های تهرانی به یاد دارند که تا حدود ۷۰ یا ۸۰ سال پیش، این شیرینی کام و یادشان را وقت نوروز شاد می‌کرده است. با این حال چون کدبانوهای ایرانی فقط مدت زمان کوتاهی به پختنش ادامه می‌دهند، کمی که می‌گذرد، پای بخت و اقبال این یادگاری به زمان نسل‌های بعد باز نمی‌شود و فقط خاطره‌هایی خوش از آن به جا می‌ماند.

  شیرینی پیشی ساوا، خاطره‌ی آن روزها را از نو می‌سازد؛ آن روزها که وسایل تفریح و لذت متعدد نبود ولی مردم قدر همان ‌لحظه‌های‌شان را هم خوب‌ می‌دانستند. به ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال قبل سفر می‌کنیم و از این خاطره‌ساز شیرین، می‌چشیم. سفرمان مسیری خوشمزه را طی می‌کند؛ فارغ از همه‌ی فراز و نشیب های سخت تاریخ. بافت این شیرینی ساوا، تُرد و لطیف است و به دهان که می‌رود، تردی‌اش حواس‌مان را حسابی مشغول خود می‌کند.

  پیشی ساوا، در نقش یک همدم تاریخی، چای‌ها و عصرانه‌های‌‌‌مان را می‌تواند معنی‌دار کند.
  بسته ی مغز بنه

  از یک دولپه‌ای پسته‌سان همین انتظار می‌رود؛ طعمی ویژه و پرکاربرد. بَنه یا همان پسته‌ کوهی قد و قواره‌ عدس است و به مروارید سبز شهرت دارد. دانه خوشرنگش طیفی از سبزهای روشن و تیره متمایل به زیتونی، پسته‌ای، یشمی و زرد را شامل می‌شود. چون از اقوام درجه‌یک پسته است، ته‌مزه‌اش هم به او رفته. با این حال، روحیه و شخصیت کاملا مستقلش را حفظ کرده است.

  با توجه به اینکه این گیاه خوشمزه و وحشی، بومی مناطق گرم و خشک است، باید در معرض نوردهی و آفتاب فراوان باشد. همین است که اگر روزی بشود خورشید را همراه با چاشنیِ سبزی مزه کرد، مزه‌ بنه را احساس کنیم. طعم و مزه‌ی بنه از آن‌هایی است که آشنایی خاصی با حس چشایی‌ات دارد. وقتی می‌چشیم، مزه‌اش اثری قوی بر ذهن و دهان دارد.
  بسته ی چای دوبرگ
  در کتاب «روزنامه خاطرات ناصرالدین‌شاه در سفر سوم فرنگستان» درباره چای می‌خوانیم: بسیار خوب جوری است و سنت چای خوردن همین است.

  چای گیاه معطر، خوش‌طعم و پرمصرفی است که سن و سال و یا زمان و مکان نمی‌شناسد و طی سالیان نه چندان دور نقش خود را در قالب یک نوشیدنی با ابزار و آداب ویژه‌ی تهیه و پذیرایی در مراسم مختلف به خوبی برای ما آراسته است. امروز دیگر چای، به مردمی‌ترین نوشیدنی در فرهنگ ما تبدیل شده است.

  چای دوبرگ ساوا به علت نوع فرآوری و استفاده از برگ‌های مرغوب و نازک انتهای بوته، رنگ، طعم و عطر قوی‌تر و به اصطلاح تندتری نسبت به چای‌‌های معمول دارد. این مزه‌ قوی‌تر به دلیل وجود مقادیر طبیعی بیشتری از تئانین  در این چای است. این نوع چای به خاطر طعم واقعی و بدون رنگ و اسانس، عطر دلپذیر و طبیعی مناسب پذیرایی از مهمانان‌تان است. یک فنجان چای دوبرگ ساوا تعارف کنید تا مهمانان‌تان را به مناطق سرسبز گیلان دعوت کرده باشید

  این بسته میان وعده ای کوتاه و جذاب است. برای بعد از یک روز کاری،برای یک دورهمی یا برای استراحتی میان کار های روزانه و شبانه

  نحوه ی نگه داری بسته ی یک استراحت کوتاه

  بیرون از یخچال و محیط خشک

  نوع بسته بندی

  شیشه ای

  مناسب برای وجترین ها (دارای فراورده های دامی به جز انواع گوشت)، و بدون مواد نگه دارنده میباشد

  Send message