• آرگیج حصیری
  • آرگیج حصیری

آرگیج حصیری

45,000تومان
how to delivery نحوه ارسال کالاها 24-hours تعویض یا بازگشت کالا
مشخصات محصول
  • طراح: بیشه
  • جنس حصير با برگ داز (خرماي وحشي)
  • کد محصول: BSH.01

توضیحات

آرگیج یا " آرد گیج"، به الک آرد و شکر گفته می‌شود. آرگیج نوعی حصیر است که تنها با یک برگ گیاه داز بافته می‌شود. یک برگ ماهرانه ریش ریش می‌شود و سپس رشته‌ها با ظرافت به هم بافته می‌شوند و در انتها باز به هم می‌رسند. اگر به آرگیج نگاه کنید، ساقه برگ را در یک طرف آن می‌بینید. هرچه بافته‌ها ریزتر باشند الک بهتری تولید شده‌است. آرگیج انتخاب بیشه است برای شما تا جادوی هنر بومی ایران را تنها در یک برگ لمس کنید.

حفاظتگران حیات وحش به دنبال کشف راه‌های همزیستی بهتر با گونه‌های مختلف حیات هستند. در موسسه نجوای زمین، دوستان ما در پروژه‌ای در هرمزگان، دریافتند که اگر مردمان همسایه زیستگاه خرس به روش خاصی از گیاهان داز و نخل برداشت کنند، به نوعی به هرس کردن این گیاهان و به تغذیه‌ی بهتر خرس سیاه آسیایی در معرض انقراض کمک کرده‌اند. در آغاز پروژه در منطقه “چهارده روستا” در بشاگرد فقط سه استاد کار پیر پیدا کردند اما امروز بیش از ۵۰ نفر، پیر و جوان، حصیر می‌بافند و به همت آن‌ها نزدیک به ۴۰ نوع بافت حصیر احیا یا خلق شده است. حصیرهای بیشه گلچینی از همین بافته‌ها در پروژه‌ای برای حفظ خرس سیاه آسیایی است.

قابل شست و شو با آب سرد و ولرم

پیشنهاد می شود برای جلوگیری از خشک شدن حیر گاهی آن را با آب سرد یا ولرم خیس کنید تا تازه شد و اجازه دهید در دمای اتاق خشک شود.

به علت دست ساز بودن این محصول سایز محصول در بازه زیر متغیر می باشد.

آرگیج کوچک: طول 28 -30 سانتی متر

آرگیج بزرگ: طول 43 -45 سانتی متر